8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Seti

Yazarlar
Olcay Göktepe
Yayınevi
Örnek Akademi
90,00 %23,33
69,00

Kitap Açıklaması

Değerli Sosyal Bilgiler Öğretmeni arkadaşım,

Öğrencilerimizin T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine olan ilgilerini artırmak, kısa ve net anlatımlarla kolayca öğrenmelerini sağlamak, uygulayarak ve çözerek bilgilerini kalıcı hale getirmek ve haftada sadece 2 saat derse girerek büyük başarılar elde etmeye çalısan siz çok kıymetli öğretmen arkdaşlarıma yardımcı kaynak oluşturmak hevesiyle hazırlamaya koyulduğum T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Seti’ni sizlerin beğenisine sunmanın heyecanı içindeyim. Hazırlamış olduğum set 3 kitaptan oluşmaktadır.

1. KİTAP: Kısa ve Net Alıştırma Kitabı
Bu kitapta kazanım kazanım ilerleyerek bütün üniteleri kısa ve net cümlelerle anlatmaya çalıştım. Kullandığım dilin sade, anlaşılır ve sınav dili olmasına dikkat ederken tablo, diyagram ve görsel kullanmaya özen gösterdim. Her kazanım sonunda etkinliklere ve kazanım tarama testlerine yer verdim. Böylece öğretmenlerimizin ödev verebilmek için ünitenin tamamını bitirme zorunluluğunu ortadan kaldırmayı amaçladım. Ayrıca bütün kazanımlar tamamlandıktan sonra ünite değerlendirme testlerine yer vererek öğrencilerimize ünite ili ilgili kendilerini kontrol edebilmelerinin önünü açtım. Kısa ve Net Alıstırma Kitabı’nda yer alan soruların daha çok bilgi düzeyinde olmasına özen gösterdim.

2. KİTAP: Kim Korkar Soru Bankası
Bu kitapta ünite ünite ilerleyerek yeni nesil olarak adlandırılan metin ve görsel yorumlama sorularına yer verdim. Bu soruları hazırlarken MEB’in yayınlamış olduğu örnek soruları ve geçmiş LGS sorularını referans aldım. Gereksiz zorlamalardan uzak durmaya çalısırken öğrencilerimize tarihsel bilgileri ve gelişmeleri yorumlayabilme becerisi kazandırmayı hedefledim.

3. KİTAP :Deneme Kitabı
Bu kitapta 7 ünite ile ilgili 7 Ünite Değerlendirme Sınavı (ÜDS), 1 adet Birinci Ara Tatil Deneme Sınavı, 1 adet Yarı Yıl Deneme Sınavı, 1 adet İkinci Ara Tatil Deneme Sınavı ve 5 adet Genel Deneme Sınavı’na yer verdim. Toplam 15 adet deneme sınavı ile öğrencilerimize sınav öncesinde bilgilerini kontrol etme imkanı tanımaya çalıştım.

Büyük bir titizlikle hazırlamış olduğum bu eserin, ülkemizin geleceği olan sevgili öğrencilerimize katkı sağlamasını ve siz değerli öğretmenlerimize yardımcı olmasını dilerim.

Künye

Basım Yılı
2020
Kapak Türü
Karton
Sayfa Sayısı
736
Basım Yeri
Ankara
Kağıt Türü
1. Hamur
Soru Sayısı
1110
Baskı Sayısı
1
Ebat
21.5x27.5cm
ISBN
9786050681444
Dil
Türkçe

Yorumlar

Kitap Puanı:
Henüz yorum yapılmadı!
8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Seti Yorumları: (0)
0
0
0
0
0

Paylaş