6. Sınıf Fen Bilimleri Seti

Yazarlar
Elif Cengiz
Yayınevi
Örnek Akademi
90,00 %23,33
69,00

Kitap Açıklaması

Değerli Fen Bilimleri Öğretmeni arkadaşlarım,

Öğrencilerimizin Fen Bilimleri dersine olan ilgilerini artırmak, kısa ve net anlatımlarla kolayca öğrenmelerini sağlamak, uygulayarak ve çözerek bilgilerini kalıcı hale getirmek ve haftada sadece 4 saat derse girerek büyük başarılar elde etmeye çalışan siz çok kıymetli öğretmen arkdaşlarıma yardımcı kaynak oluşturmak hevesiyle hazırlamaya koyulduğumuz Fen Bilimleri Seti’ni sizlerin begenisine sunmanın heyecanı içindeyiz. Hazırlamış olduğuz set 3 kitaptan oluşmaktadır.

1. KİTAP: Kısa ve Net Alıştırma Kitabı
Bu kitapta kazanım kazanım ilerleyerek bütün üniteleri kısa ve net cümlelerle anlatmaya çalıştık. Kullandığımız dilin sade, anlaşılır ve sınav dili olmasına dikkat ederken tablo, diyagram ve görsel kullanmaya özen gösterdik. Her kazanım sonunda etkinliklere ve kazanım tarama testlerine yer verdik. Böylece öğretmenlerimizin ödev verebilmek için ünitenin tamamını bitirme zorunluluğunu ortadan kaldırmayı amaçladık. Ayrıca bütün kazanımlar tamamlandıktan sonra ünite değerlendirme testlerine yer vererek öğrencilerimize ünite ile ilgili kendilerini kontrol edebilmelerinin önünü açtık. Kısa ve Net Alıştırma Kitabı’nda yer alan soruların daha çok bilgi düzeyinde olmasına özen gösterdik.

2. KİTAP: Kim Korkar Soru Bankası
Bu kitapta ünite ünite ilerleyerek yeni nesil olarak adlandırılan metin ve görsel yorumlama sorularına yer verdik. Gereksiz zorlamalardan uzak durmaya çalısırken öğrencilerimize bilgilerini yorumlayabilme becerisi kazandırmayı hedefledik.

3. KİTAP: Deneme Kitabı
Bu kitapta 7 ünite ile ilgili 7 Ünite Değerlendirme Sınavı (ÜDS) ve 3 adet Genel Deneme Sınavı’na yer verdik. Toplam 10 adet deneme sınavı ile öğrenilerimize sınav öncesinde bilgilerini kontrol etme imkanı tanımaya çalıstık.

Büyük bir titizlikle hazırlamış olduğumuz bu eserin, ülkemizin gelecegi olan sevgili öğrencilerimize katkı sağlamasını ve siz değerli öğrentmenlerimize yardımcı olmasını dileriz.

Künye

Basım Yılı
2020
Kapak Türü
Karton
Sayfa Sayısı
624
Basım Yeri
Ankara
Kağıt Türü
1. Hamur
Soru Sayısı
1167
Baskı Sayısı
1
Ebat
21.5x27.5cm
ISBN
9786050681475
Dil
Türkçe

Yorumlar

Kitap Puanı:
Henüz yorum yapılmadı!
6. Sınıf Fen Bilimleri Seti Yorumları: (0)
0
0
0
0
0

Paylaş