7. Sınıf Matematik Seti

Yazarlar
Seçkin Göksu
80,00 %26,25
59,00

Kitap Açıklaması

Değerli Öğretmenim,

Öğrencilerimizin Matematik dersine olan ilgilerini artırmak, kısa ve net anlatımlarla kolayca öğrenmelerini sağlamak, uygulayarak ve çözerek bilgilerini kalıcı hale getirmek ve başarılar elde etmek için çalısan siz çok kıymetli öğretmenlerimize yardımcı kaynak oluşturmak gayretiyle hazırlamaya koyulduğumuz Matematik Set’ini sizlerin beğenisine sunmanın heyecanı içindeyiz. Bu setin hazırlanmasında Türkiye’nin çesitli bölgelerinden 12 matematik öğretmeni ve alanında uzman soru yazarı arkadaşlarımız görev aldı ve sizlerin istekleri doğrultusunda hazırlandı. Bu kitaplardaki sorular hazırlanırken MEB’in yayımlamış olduğu örnek soruları ve geçmis LGS sorularını referans aldık. Gereksiz zorlamalardan ve görsellerden uzak durmaya çalışırken öğrencilerimize yorumlayabilme becerisi kazandırmayı hedefledik. Hazırlamış olduğumuz bu set 3 kitaptan oluşmaktadır.

1. KİTAP: Matematik Alıştırma Kitabı
Bu kitapta kazanımlar doğrultusunda ilerleyerek bütün üniteler kısa, net cümlelerle ve örneklerle anlatılmaya çalışıldı. Kullandığımız dilin sade, anlaşılır ve sınav dili olmasına dikkat edildi. Her kazanımın sonunda bol etkinliklere alıştırmalara yer verildi. Böylece öğretmenlerimizin ödev verebilmek için ünitenin tamamını bitirme zorunluluğu ortadan kaldırmak amaçlandı. Matematik Alıştırma Kitabı’nda yer alan soruların daha çok bilgi düzeyinde olmasına özen gösterildi. Bu kitapta 6 ünite ile ilgili bütün kazanımlardan en az bir test oluşturuldu. Bu testlere her kazanım için Temel Düzey, Orta Düzey ve Yeni Nesil diye sayfalar oluşturularak kolaydan zora doğru bir geçis yapıldı. Her ünitenin sonuna tamamen LGS formatında önceki üniteleri de kapsayan sarmal Deneme Sınavları eklendi.

2. KİTAP: Puantaj Soru Bankası
Bu kitapta kazanımlar doğrultusunda ilerleyerek yeni nesil olarak adlandırılan metin ve görsel yorumlama sorularının aslında klasik diye tabir edilen sorulardn hiçbir farkının olmadığı gösterildi. Sayfa üç bölüme ayrılarak üstte 1 tane “birlikte çözelim” sorusu çözümüyle birlikte anlatıldı. Yanına “birlikte çözelim” sorusunun tamamen mantığının aynısı olarak “sen çöz” sorusu eklendi. Bu soruyu ise öğrencilerimizin çözmesi hedeflendi. Bu iki soru klasik diye tabir edilen kazanım odaklı sorulardan oluşturuldu. Bu soruların altına ise “Kim Korkar Sorusu” yani yeni nesil diye tabir ettiğimiz mantık muhakeme sorusu eklendi. Bu sorunun güzelliği ise yukarıda örnekle verdiğimiz ve öğrencinin çözmesini istediğimiz kazanım odaklı sorular ile aslında çözümünün tamamen aynı olmasıdır. Böylece aslında yeni nesil soruların klasik sorulardan hiçbir farkının olmadığı ve yeni nesil matematik sorularından korkacak bir şey olmadığı öğrencilere gösterilmiş ve kanıtlanmış oldu.

3. KİTAP: Kim Korkar Yeni Nesilden Soru Bankası
Büyük bir titizlikle hazırlamış olduğumuz bu eserin, ülkemizin geleceği olan sevgili öğrencilerimize katkı sağlamasını ve siz değerli öğretmenlerimize yardımcı olmasını dileriz.

Künye

Basım Yılı
2020
Kapak Türü
Karton
Sayfa Sayısı
496
Basım Yeri
Ankara
Kağıt Türü
1. Hamur
Soru Sayısı
925
Baskı Sayısı
1
Ebat
19.5x27.5cm
ISBN
9786257868068
Dil
Türkçe

Yorumlar

Kitap Puanı:
Henüz yorum yapılmadı!
7. Sınıf Matematik Seti Yorumları: (0)
0
0
0
0
0

Paylaş