Sosyal Psikolojinin Temelleri

Yazarlar
Nicky Hayes
Yayınevi
Atıf Yayınları
20,00 %30
14,00

Kitap Açıklaması

Sosyal Psikolojinin Temelleri, bu alanın temel konu ve meselelerini güncel ve klasik çalışmalardan, deneylerden ve bütün bir sosyal psikolojik birikimden hareketle ortaya koyar. Sosyal psikolojinin itaat, önyargı, grup davranışı ve başkaldırı gibi geleneksel başlıklarının yanında söylem, kültürmerkezcilik, sosyal ilişkiler, kimlik ve sosyal yansıtım gibi nisbeten alana yeni giren konuları da öz ve içerikli bir biçimde ele alıyor.

Kitap, kolay anlatımı ve kısalığına rağmen, insanın toplum içerisinde yaşayan psikolojik bir varlık olduğundan hareketle davranışlarını ve zihin yapısını, düşünüş ve yaşam biçimini anlamak için sosyal psikolojinin ne denli önemli bir katkı  sunabileceğini hissettiriyor. Bu yönüyle daha ileri düzeyde çalışmak ve belirli bir başlıkta derinleşmek isteyen kimselere nereye başvurmaları gerektiğini gösteriyor.

Kitap, Sosyal Psikoloji dersleri için bir giriş kitabı mahiyetinde hazırlanmış olsa da çok daha geniş bir kesime hitap ediyor. Okuyan hemen herkesin kendini daha iyi tanımasına, insanlarla olan ilişkilerini gözden geçirip değişime kapı açan sorgulamalar yapmasına fırsat veriyor. İlginç, merak uyandıran deneyler, kitabın bulmaca çözer gibi keyifle ama bir o kadar da öğrenme zevkiyle okumasını sağlıyor.

Sosyal Psikolojinin Temelleri, zorlu ve disiplinlerarası olmanın getirdiği anlaşılmazlıkların örtüsünü kaldıran, derinelrdeki özün ve birikimin şeffaf bir birçimde görülmesini sağlayan, bu yönüyle sadece derslere değil ülkemiz sosyal psikoloji çalışmalarının gelişimine de katkı yapabilecek yalın ve etkili bir çalışma. Yalnızca sosyal psikoloji çevrelerine değil etrafında olan biteni kayıtsızca kabullenip sorgusuzca itaat etmeyen; düşünen, eleştiren ve üzerine kafa yormak isteyen herkese göre bir okuma...

Künye

Basım Yılı
2016
Kapak Türü
Karton
Sayfa Sayısı
228
Basım Yeri
Ankara
Kağıt Türü
1. Hamur
Soru Sayısı
Baskı Sayısı
1
Ebat
13.5x21cm
ISBN
9786059769365
Dil
Türkçe

Yorumlar

Kitap Puanı:
Henüz yorum yapılmadı!
Sosyal Psikolojinin Temelleri Yorumları: (0)
0
0
0
0
0

Etiketler

Paylaş