Küresel Sistemde İnsan Kalmak

Yazarlar
Erdoğan Çalak
Yayınevi
Atıf Yayınları
65,00 %15
55,25

Kitap Açıklaması

Başkalarından üstün olmak için uğraşıyoruz. Çıkarlarımız tarafından yönetiliyoruz. Korkularımız için üretilmiş yapay çözümlere, çocuklaştırılmış yapımızla kandırılmaya razı oluyoruz. Zamanın ruhu bizi zayıf halkalarımızdan yönetiyor. Zamanın ruhu bize, "Para her sorunu çözer, para sahibi olmak insanı daha değerli yapar, gelecekteki belirsizlikleri ve tehlikeleri ortadan kaldırır, insanı güçlü yapar" diyor. Zamanın ruhuna göre başarı, hayatın amacı olacak kadar önemli. Ekonomik gelişme ve büyüme her zaman iyi bir şey, teknolojik gelişmeler her zaman insanlığın çıkarına.

Rekabet her koşulda olumlu, en güçlü ve en büyük olanın ayakta kalması elbette doğaya uygun. Modern zaman ruhsuz sizin anlayacağınız: Başkaları için hiçbir şey yapmak zorunda değilsin, sen kendini düşün; gemisini kurtaran kaptandır!

Öyleyse ne yapmalı?! Yeni bir ahlak anlayışı oluşturmalı. Bir sevgi ahlakı! Dürüst olmalı çünkü kandırmak en büyük kötülüktür! İsraftan, fazla tüketmekten kaçınmalı! Paranın bizi yönetmesine izin vermemeli! İmkanlarımıza göre yaşama disiplini edinmeli! Mütevazılaşmalı! Sürünün dışına çıkmalı!

Bu kitap, içinde bulunduğumuz küresel ekonomik sistemde insanın ruhsal olarak ne hale geldiğini ve bundan çıkış yollarını anlatıyor. Zamanın ruhu neyi dayatırsa dayatsın insanın insanca bir hayatı yaşayabileceğini ve insan kalabileceğini aklımızdan çıkarmamamızı sağlıyor.

Künye

Basım Yılı
2020
Kapak Türü
Karton
Sayfa Sayısı
143
Basım Yeri
Ankara
Kağıt Türü
1. Hamur
Soru Sayısı
Baskı Sayısı
1
Ebat
13.5x19.5cm
ISBN
9786058014855
Dil
Türkçe

Yorumlar

Kitap Puanı:
Henüz yorum yapılmadı!
Küresel Sistemde İnsan Kalmak Yorumları: (0)
0
0
0
0
0

Etiketler

Paylaş